دنیای نوشیدنی ها - نوشیدنی مناسب فصل پاییز
طرز تهیه ۵ نوشیدنی مناسب فصل پاییز
شهریور ۲۳, ۱۳۹۸

نوشیدنی های انرژی زا خانگی را چگونه درست کنیم؟

نوشیدنی های انرژی زا خانگی ، روشی محبوب برای جایگزین کردن یک فنجان قهوه صبحگاهی است که روزانه مقادیر زیادی از آن را مصرف می کنیم . همچنین این نوشیدنی ها همواره در حال گران تر شدن هستند و درست کردن آنها در منزل می تواند همواره مقرون به صرفه باشد . امروزه دستور العمل های مختلفی وجود دارد که شما میتوانید انواع مختلف آن را در خانه تهیه کنید . نوشیدنی انرژی زا خانگی

معرفی نوشیدنی های انرژی زا خانگی : 

نوشیدنی انرژی زا خانگی مبتنی بر کافئین:

مواد لازم:

  • ۲ عدد لیمو ترش
  • ۱/( ۲) فنجان (۱۱۳ گرم) شکر
  • ۱ عدد پرتقال بزرگ
  • ۴ قاشق چایخوری ریشه جینسنگ خشک شده
  • پودر کافئین ۳۲۰ میلی گرم
  • ۴ گرم پودر تائورین
  • ۲۴۰ میلی گرم جینکوبیلوبا
  • ۲ فنجان (۴۷۰ میلی لیتر) آب جوش
  • ۲ فنجان (۴۷۰ میلی لیتر) سرو گلابی

لازم به ذکر است این مقدار نوشیدنی انرژی زا خانگی برای ۴ وعده کافی می باشد .

طرز تهیه :

شکر را با آب لیمو در کاسه بریزید وخوب مخلوط کنید . حدود ۵ دقیقه باید هم زده شود . پرتقال ها را بعد از خرد کردن به مواد قبلی اضافه می کنیم و خوب مخلوط میکنیم . بهتر است از قسمت سفید مرکبات استفاده نکنیم زیرا باعث تلخ شدن نوشیدنی ما می شوند . جینسنگ ، کافئین ، پودر تائورین و جینکو بیلوبا را با گل نارنج به کاسه اضافه کنید.مخلوط را با آب جوش بپوشانید و بگذارید ۱۰ دقیقه استراحت کند .

حال کافئین و پودر تائورین را به چای اضافه کنید ، زیرا آنها باید در آب جوش حل شوند. به از کمی خنک شدن سرو گلابی را به مواد اضافه کنید و همه مواد را با هم خوب مخلوط کنید . حال مواد را در یک کاسه بریزید و چای انرژی زا خانگی خوش طعم ما بعد از یک ساعت آماده سرو می باشد .

نوشیدنی انرژی زا خانگی با طعم سیب یخ زده و دارچین

این نوشیدنی انرژی زا خانگی نوع جدیدی از چاشنی ها را با خود به همراه دارد که امتحان کردن آن می تواند برای هر شخصی شگفت انگیز باشد . در این دستور العمل برای اینکه نتیجه بهتری بگیریم بهتر است از قبل سیب ها را در دارچین جای گذاری کنید تا شاهد طعم بهتری از این نوشیدنی باشید .
مواد لازم :
سیب یخ زده ۱ عدد
سرو سیب ۱ عدد
چوب دارچین چند چوب
کیسه چای ۱ عدد
طرز تهیه :
چوب دارچین را داخل سرو داغ قرار داده و در همین هنگام چای داغ را آماده کنید و بگذارید هر کدام از آنها خنک شوند . زمان طبخ آن ۱۰ دقیقه می باشد . در حالی که چای و سرو در حال خنک شدن است ، برش های سیب یخ زده خود را در مخلوط کن هم زده و از صافی عبور دهید . حال نوشیدنی ما آماده سرو می باشد و از خوردن این نوشیدنی انرژی زا خانگی نهایت لذت را ببرید .

نوشیدنی انرژی زا خانگی با آلبالو و لیمو:

در اینجا نوشیدنی انرژی زا خانگی وجود دارد که هر کس می تواند درمورد خوردن آن احساس خوبی داشته باشد. در این دستور العمل از آب آلبالو و آبلیمو برای تأمین منابع طبیعی ویتامین ها و مواد معدنی ، و از آب نارگیل برای الکترولیت ها ، و از چای سبز برای تأمین آنتی اکسیدان استفاده شده است .
مواد لازم :
۱ فنجان چای سبز دم کشیده شده
۱/۲ فنجان آب آلبالو
۱/۲ فنجان آب نارگیل طعم دار
۱/۲ فنجان آب شیرین کن
۱ قاشق چایخوری شهد آگاو
۱ عدد لیمو ترش تازه
تکه های یخ به میزان لازم
طرز تهیه :
در اینجا برای داشتن نوشیدنی انرژی زا خانگی بهتر است برش های لیمو را از قبل جوش بدهید و بگذارید تا کمی خنک شود . چای سبز ، آب آلبالو ، آب نارگیل ، آب شیرین کن ( این قسمت صلیقه ای است ، میتوان از شکر یا عسل یا هر ماده دیگری برای شیرین کردن این نوشیدنی انرژی زا خانگی استفاده کرد . ) ، آگاو و آب لیمو را در مخلوط کن ریخته و خوب هم بزنید تا با هم ترکیب شوند . حال میتوان آن را از صافی عبور داد و نوشیدنی لذیذ ما آماده سرو است . آن را با تکه های یخ و لیمو سرو کنید .

سخن آخر:
بیشتر نوشیدنی های انرژی زا معمولاً حاوی مقادیر زیادی کافئین ، قندهای اضافه شده ؛ ویتامین هایی مانند ویتامین های گروه B؛ و محرکهای قانونی مانند گوارانا هستند .(گوارانا ، گیاهی که در آمازون یافت می شود ) ، معمولاً به نوشیدنی های انرژی زا افزوده می شود که حاوی مقدار زیادی کافئین است ، که این امر می تواند بدلیل بسیار مهم افزایش مقدار کافئین در این نوشیدنی ها باشد .
پس از مصرف یک نوشیدنی انرژی زا ، ممکن است متوجه افزایش ضربان قلب خود شوید. زیرا این نوشیدنی ها نه تنها باعث افزایش سطح استرس ، ضربان قلب وا فشار خون می شوند ، بلکه نشان داده شده است که خون را کمی ضخیم تر می کنندکه این مساله هیجان مصرف آن را بالاتر می برد و باعث می شود که این نوع نوشیدنی طرفداران خاص خود را پیدا کنند .

 

لینک کوتاه
0/5 ( 0 رای )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *